Co je Breathwork?

Breathwork je bezpečná a jemná dechová technika. Je to jako nejhlubší meditace, kterou můžete zažít.

Působí na všech úrovních - fyzické, emoční, mentální i duchovní. Hluboce podporuje odstraňování starých energií, vzorců, negativních myšlenek a emocí

Při Breathwork se dostáváme do změněného stavu vědomí, kde se setkává naše vědomá a nevědomá část mysli. Právě tam se dějí kouzla. Dech otevírá energetické kanály v těle a umožňuje, aby se to, co jsme drželi uvnitř sebe celý život, dostalo na povrch a uvolnilo. Mohou to být potlačené emoce, fyzické bloky v těle, přesvědčení, omezující vzorce, vzpomínky, stresové situace, traumata, závislosti apod. Breathwork přináší povědomí a postřehy, k nimž se tradiční terapie snadno nedostane.

Breathwork meditace™ je propojením Breathwork s vedenou meditací. Vedená meditace provází celým procesem. Meditace podporuje uvolnění těla, mysli i emocí, vede k otevření vědomí a návratu k sobě. Zároveň je nedílnou součástí integrace prožitku během Breathwork. Dodává totiž pocit bezpečí, pocit přítomnosti a podpory na cestě do nitra duše.

Nadechni se...

Když začneme plně a vědomě dýchat, můžeme snadno uvolnit to, co jsme drželi celý život a otevřít své vědomí, prožít odpuštění a konečně zažít sebelásku bez podmínek. Tato vnitřní změna přináší transformaci našeho života. Breathwork uvolňuje stres a napětí z každé jednotlivé buňky těla, uzdravuje traumata, poskytuje hlubší vhled do aktuálních životních situací a otevírá přístup k vlastní vnitřní léčivé energii, kreativitě a vyššímu poznání.

 • Breathwork je cestou k sebepoznání a může Tvůj život radikálně proměnit.
 • Aktivuje a probouzí přirozenou schopnost léčení.
 • Přináší nejen emocionální uzdravení, ale také osobní růst.
 • Propojí Tě s Tvým skutečným JÁ.
 • Dokonale Tě spojí s tělem a naučí Tě naslouchat svému tělu.
 • Přináší jasnost do života a kreativitu.

Kde může Breathwork pomoci?

Správné dýchání je zásadní pro fungování organismu. Vědomé dýchání během Breathwork je jako restart pro tělo a velkou příležitostí ke kompletní transformaci našeho zdravotního i duševního stavu.

Příběhů, které jsem zažila sama, nebo kterých jsem byla svědkem u mých klientů, je nespočet. O přínosech Breathwork bych mohla mluvit hodiny a dny. Od vyřešených bolestí minulosti, přes výrazné zlepšení zdravotního stavu až po odkrytí situací, které naše vědomá mysl vytěsnila, ale tyto zážitky stále ovlivňují naše chování, náš život. 

"Milá Ester, dnes som dýchala tretí krát na breathworku. Ale pripadá mi to akoby som to robila už polroku 🙂 Je to naozaj nádhera. Čím ďalej som viac prepojená so svojím telom a Dušou a myseľ sa zastavuje. Telo sa mi uzdravuje...nie žeby som bola nejak moc nemocná, ale každý máme nejaké fyzické a psychické trauma. A ja naozaj cítim ako sa pokaždé niečo uvoľní a to telo sa úplne rozvibruje. Naviac sa pokaždé prepojím so svojím Vyšším Já a to je naozaj nádhera... Dnes to malo extra dlhý dojazd :)"
Táňa Vrtíková
"Dnešní meditace srdce byla velmi intenzivní. Cítila jsem krásné vibrace a mravenčení v těle. Kolem sebe zlatou a bílou barvu. Byla jsem v prostoru, kde jsem se vznášela. Při zádrži dechu se pocit ještě zesílil. Pak jsme se spojili celá skupina na louce v kruhu, cítila jsem barevnou energii z našich srdcí. Bylo to velmi intenzivní. V závěru jsem pociťovala obrovský nával štěstí. Prožívala jsem pocity jako při nejšťastnějších momentech v mém životě a usmívala se od ucha k uchu. Moc děkuji za krásnou meditaci, Ester. :)"
Martina
"Prešiel som niekoľkými kurzami ako tajchi, čikung, meditáčný, asi preto to viem precítiť, s tebou vedená meditácia je veľmi intenzívna a nádherná, vďaka. Tešim sa na budúce."
Jaroslav
"Včerajsia meditacia bola skvela, u mna to bola druha, niečo sa mi uvolnilo, v priebehu som sa asi dva krat uplne hlasito smiala, a mala som vibracie po celom tele, po meditacii som sa citila skvelo a dokonca aj dnes, dakujem Ester a tesim sa na dalsiu❤"
Adriana

Chceš se vrátit k sobě, spojit se s tělem

a vědět, co je Tvým posláním?

Začni dýchat. Možná ale jinak než doposud. Dech je mocný učitel, léčitel i průvodce. Jen když se s ním naučíme pracovat. Pokud k dechu přistupujeme jako ke svému zdroji, neuvěřitelně se nám odmění.

Breathwork je vhodný pokud:

 • Chceš konečně najít štěstí a smysl života.
 • Minulost stále ovlivňuje Tvůj život.
 • Chceš získat sebedůvěru a vstoupit do vlastní síly.
 • Cítíš, že nejsi ve spojení se svým tělem.
 • Chceš udělat změnu ve svém životě.
 • Jsi pod tlakem, stresem a potřebuješ restart.
 • Chceš naplno otevřít své vědomí, probudit intuici a přinést jasnost do života.

Breathwork není vhodný:

 • Nechceš na sobě pracovat a posouvat se.
 • Stavíš se do role oběti a nebereš odpovědnost za svůj život.
 • Nechceš měnit nic na svém životě.

Breathwork je bezpečnou technikou, nicméně jsou i jisté důvody, kdy je nutné zvážit účast na Breathwork sezení či případně zvolit individuální osobní sezení. 

Kontraindikacemi jsou: těhotenství (především první trimestr), bipolární porucha, schizofrenie či jiné psychiatrické onemocnění, oční vada či jiné závážnější onemocnění (např. odchlípnutá sítnice, poškození zraku či očního nervu), vysoký čí nízký krevní tlak (není-li stabilizováno léky), kardiovaskulární onemocnění, srdeční infarkt či mrtvice v posledních letech, aneurysma břišní či hrudní aorty, nekontrolované onemocnění štítné žlázy, neléčené astma, v případě hospitalizace z důvodů psychiatrického onemocnění v posledních 10-ti letech, používání léků na ředění krve, v případě posttraumatického syndromu, nedávný chirurgický zákrok či zranění, osteoporóza.

Pokud se Tě týká některá z výše uvedených kontraindikací, neznamená to, že se nemůžeš Breathwork účastnit, ale je nutné kontaktovat kvalifikovaného facilitátora a upravit techniku tak, aby odpovídala zdravotnímu stavu.

Breathwork a dechová cvičení mohou být upravena tak, aby to vyhovovalo Vašemu zdravotnímu stavu. 

Co se děje při Breathwork?

Aktivním vědomým dechem se zvyšuje hladinu kyslíku v těle. Okysličuje se krev a stimuluje hypothalamus. Funkce hypothalamu je velmi komplexní, v podstatě není žádná důležitá aktivita v našem těle, která by hypothalamem nebyla regulována. V těle se začínají uvolňovat endorfiny a mozek je stále méně pod kontrolou. Tělo se pomalu dostává do procesu, jako by ožilo energií. To je možné vnímat v celém těle, nebo jen v jeho částech. Když  se tělo začne otevírat, energie a emoce se začnou volně pohybovat v těle. Dokonce i ty emoce, které byly zablokované dlouhé roky. S každým dalším nádechem přecházíme do vyššího stavu vědomí. Cítíme, že náš nervový systém se zpomaluje, probouzí se intuice a jsme v absolutním spojením s tělem.

Jak vypadá Breathwork sezení?

Sezení Breathwork probíhají jak ve skupinách, tak i ve formě individuálního sezení a to jak osobně, tak online. Obvyklá délka jednoho sezení je 60 až 90 minut. Naučíš se jednoduché dechové cvičení, které můžeš zařadit do svého každodenního života. Následuje Breathwork, který trvá 30 až 40 minut. Na závěr je hluboká relaxace v podobě vedené meditace. Během sezení můžeme pracovat s určitými tématy, které podpoří celý proces.

Co budeš potřebovat pro online Breathwork?

 • Stabilní internetové připojení.
 • Prostor, kde Tě nebude nikdo rušit.
 • Místo na ležení - podložka, pohovka, postel.
 • Notebook či telefon a sluchátka nebo reproduktor pro kvalitnější zvuk.
 • Pokud je sezení během dne, je příjemné mít masku na oči.
 • Deník a tužka pro zaznamenání prožitků, nápadů a myšlenek.

Důležité je cítít se pohodlně - vyber si místo, kde je Ti příjemně a nikdo Tě nebude rušit po celou dobu sezení. Zapal si svíčku, použij esenciální oleje - jakýkoliv rituál, který máš, když chceš relaxovat. Vypni telefon a nech se unášet silou svého dechu.