Roční Breathwork facilitátorský výcvik
zaří 2023

Jediný Breathwork facilitátorský výcvik

v České republice!

S radostí Vám představuji jediný český Breathwork facilitátorský výcvik pod záštitou mezinárodní breathwork školy Breathing Space. Výcvik Breathwork facilitátorů je roční 400 hodinový komplexní program, který je navržený tak, aby obsáhl nejen teorii, ale i osobní cestu a především praxi. 

 • 400 hodin
  studijní plán v rozsahu 400 hodin
 • 6 modulů
  které zahrnují všechny informace potřebné pro facilitování
 • 12 měsíců
  hluboké osobní cesty
 • ∞ praxe a podpora
  v rámci komunity Breathing Space

Podrobné informace o výcviku

Pokud chcete do hloubky prostudovat detaily o výcviku, stáhněte si aktuální brožuru, která je určena k výcviku 2023. E-mailem  budou zaslány podrobné informace v pdf dokumentu. Najdete zde důležité informace o průběhu a struktuře výcviku.

Proč breathwork?

Breathwork je skutečně cestou k sobě, cestou k vlastní duši. Skrze dech se dostáváme do prostoru, kde se můžeme naplno otevřít životu. Terapeutický rozsah breathwork je velmi široký. Skrz práci s dechem se dostáváme do rozšířených stavů vědomí. Tento stav je mostem mezi vědomím a nevědomím. Právě tam se lidská duše uzdravuje. Jsme schopni uvolnit potlačené emoce, nezpracované trauma, ale i bolest fyzického těla, prodýchat se do absolutního uvolnění, napojení se na sebe, své srdce i universum.

Technika, kterou v Breathing Space používáme, se jmenuje Conscious connected breathing. Je to způsob dechu, který aktivuje energie v celém bytí. Dýcháním se dostáváme do hlubokého procesu, kdy jdeme do úplného počátku. Zpřístupní se naše podvědomí a noříme se hlouběji a hlouběji k prožitkům, které není třeba analyzovat, nebo zpochybňovat. Všechny pochyby, které nám naše racionální mysl běžně podsouvá, odchází s každým dalším výdechem. Postupně se uvolňujeme a uvolňujeme všechny programy a nastavení, které nás nepodporují. Přichází uvědomění, vnitřní síla a odvaha. Jako by vše najednou dávalo smysl. Technika uvolňuje stres a napětí z každé jednotlivé buňky těla a vrací nás zpátky k našemu srdci

Breathwork působí na všech úrovních - fyzické, emoční, mentální i duchovní. Hluboký dech podporuje odstraňování starých energií, vzorců, negativních myšlenek a emocí. Otevírá prostor pro nový život a vyšší vědomí. Plným a vědomým dechem můžeme uvolnit to, co jsme drželi celý život, prožít odpuštění, a konečně zažít sebelásku bez podmínek. Tato vnitřní změna mění také vnější svět.

Skrze dech můžeme také prožít vlastní (znovu)zrození. Breathwork je cestou do nitra své vlastní duše a svého srdce. Pro každého je tato cesta jedinečná. Tento transformační dech je magický v tom, že si sám najde cestu. Vezme každého právě tam, kam je připraven jít...

Proč Breathwork facilitátorský výcvik?

Facilitátorský výcvik je kompletním hloubokým programem, kterým je potřeba projít a dostat se tak k tomu, abyste mohli předávat breathwork dál. Během breathwork sezení jsou lidé v podstatě ve Vašich rukou. Pracujete s nimi v rozšířených stavech vědomí. Ve stavech, kde lidé probouzí své emoce, bolesti, traumata, a kde jsou extrémně zranitelní. Je nutné vědět, jak můžete zodpovědně pracovat s čímkoli, co se během sezení stane. 

V Breathing Space jsme přesvědčeni, že nejhlubší učení pochází z akce. Získat potřebné znalosti a projít studiem je jedna věc, ale vystoupit z komfortní zóny a začít vstupovat do role facilitátora je věc druhá, neméně důležitá. Klademe důraz nejen na teorii, ale především na praxi. Naším cílem nejsou kopie facilitátorů, ale jedineční facilitátoři, kteří budou tvořit ve své vlastní esenci a energii

Tento program je velkou transformací a hlubokou cestou osobního rozvoje. Výcvik Vás připraví nejen na vedení workshopů, ale také promění kvalitu Vašeho života. Účastníci facilitátorského výcviku potvrzují, že se jejich život změnil od základů. Tohle je pro mě velká odměna, když vidím účastníky na začátku, a potom na úplném konci cesty, kde jsou rozzářenými bytostmi, které mají jasno o svých darech a o životě. 

Z těchto důvodů je výcvik roční a osobní cesta je nedílnou součástí. Chceme, aby po absolvování tohoto výcviku účastníci věděli, jak bezpečně facilitovat breathwork a jak se vydat na individuální cestu. 

Ve facilitátorském výcviku získáte

následující dovednosti a zkušenosti:

 • bezpečné vedení individuálních 1-1 sezení
 • pohodlné facilitování v online prostoru i osobně
 • sebevědomí stát se breathwork facilitátorem
 • vytváření bezpečného prostoru pro účastníky breathwork sezení
 • znalosti, které podpoří cestu nejen v rámci breathwork, ale především připraví na začátek vlastní breathwork praxe
 • (sebe)vědomé vedení skupinových sezení a breathwork workshopů
 • prožití opravdu hluboké cesty sebeobjevování
 • zpřístupnění vlastních darů a schopností
 • přístup do nekonečné knihovny vzdělávacích seminářů Breathing Space
 • přístup k seminářům v rámci Breathwork meditací

Kdo Vás bude provázet

Jmenuji se Ester Kozlovská. Jsem certifikovaná facilitátorka a lektorka breathwork. V roce 2019 jsem založila projekt Breathwork meditace a vášnivě sdílím, jak kouzlit s vlastním dechem. Mým domovem jsou už pár let Britské ostrovy, ale do Čech se pravidelně vracím právě s Breathwork meditacemi. Působím jako lektorka a mentorka v mezinárodní škole Breathing Space, kde jsem získala certifikaci. Ve spolupráci s Breathing Space vedu a zaštiťuji jediný Breathwork facilitátorský výcvik v češtině. Pochopitelně vítáme i naše slovenské bratry :).

Breathwork mi otevřel nádhernou cestu sebepoznání. Jednoho dne se mi otevřel celý Vesmír a stačilo k tomu pouhých 30 minut vědomého dechu. Vše se poskládalo, a já poprvé v životě fyzicky cítila, co to znamená bezpodmínečná láska, jednota a propojení... Slova jsou málo k tomu, abych popsala tento transformační zážitek, který mi změnil život.

Transformace, kterou jsem sama prošla, a příběhy dalších lidí, mi dávají jasná znamení, že není třeba hledat dál. Provedla jsem už tisíce lidí breathwork cestou. Cítím, že mým posláním je skrze dech vést lidi zpátky k sobě a ke své podstatě. Všechno je v nás.

Pokud se chcete stát facilitátorem breathwork, a cítíte se připraveni vstoupit na tuto cestu, velmi ráda Vás provedu. Zároveň se zavazuji k tomu, že Vás budu na Vaší cestě stát se skvělým a jedinečným breathwork facilitátorem, podporovat. 

Breathing Space

Breathing Space je jednou z předních mezinárodních škol certifikovaná Global Professional Breathwork Alliance. Breathing Space není jen školou, ale především komunitou, která se pro Vás stane druhou rodinou. V Breathing Space vytváříme silnou komunitu, která Vás bude podporovat během Vašeho výcviku i mimo něj.Každý facilitátor Breathing Space je jedinečný a originální. Klademe důraz na originalitu a jedinečnost každého člena této komunity. Velmi důležité jsou pro nás také hodnoty, na kterých stavíme, a etika v osobním rozvoji.

Zakladatelem Breathing Space je Benedict Beaumont. Jeden z nejsrdečnějších lidí, které jsem měla kdy možnost potkat. Ve chvíli, kdy jsem Bena potkala, věděla jsem, že se breathwork chci učit právě od něj.

Před jeho první zkušeností s breathwork strávil dvanáct let na jóga podložce a sedm let na meditačním polštáři. Studoval velké filozofy a chodil na skupinové i individuální terapie a sezení. Přečetl snad všechny knihy o osobním rozvoji a zúčastnil se mnoha workshopů, retreatů, seminářů...

Nic z toho ho ale na breathwork nepřipravilo. Když zkusil breathwork, během prvních několika nádechů cítil, že se dostává hlouběji, než kdykoliv předtím. Dostal se do místa opravdového uzdravení a transformace. Během deseti minut od prvního nádechu věděl, že se chce stát Breathwork facilitátorem. Cestou breathwork provedl tisíce lidí a stále vidí tu hloubku a transformační sílu dechu. Cítí, že jeho posláním je sdílet breathwork a šířit světem jeho transformační účinky.

Ben bude součástí českého výcviku v každém případě energeticky a zároveň se občas objeví i na Zoom setkáních. Kromě mě a Bena budou během výcviku přítomni externí lektoři, kteří budou předávat znalosti z oborů jako je trauma, práce s hlasem a funkční dýchání. 

Co o výcviku říkají účastníci?

Breathwork mě nadchnul již od prvního spojeného nádechu. Když přišla nabídka výcviku, neváhala jsem přihlásila jsem se. Esterku jsem již osobně znala a tak jsem věděla, že bude úžasnou průvodkyní. Cestu facilitování jsem před sebou neviděla, chtěla jsem jít do hloubky sama k sobě a více se propojit se životem - DECHEM. Během tohoto roku ve výcviku, se mi vše poskládalo do úplně jiného obrazu. Velice rychle jsem zjistila, že je potřeba vířit ve společnosti téma dechu a zaměřovat na něj svou pozornost! Jsme ambasadoři dechu a můžeme ostatním otevírat oči a přivádět je sami k sobě. Neb s vědomým dechem je život mnohem živější a krásnější. Roční výcvik mě na vše dokonale připravil. Esterky pomoc a podpora mě dovedla až k tomu, že sama provázím cestou dechu. Raduji se s ostatními, z jejich pokroku, hlubokých uvědomění a návratu sami k sobě. Tato cesta rozvíjí i mě. Každé sezení je jiné a přináší jiné dary. Výcvik byl za mě tím navíc připraveným a komplexním programem, co jsem doposud zažila. Je to velice intenzivní, co se člověk dozví, hned se učí praktikovat. Velikým bonusem mi přijde i příprava na svou vlastní cestu, s plnou podporou a plnění úkolů, které člověka dovedou ke svému vlastnímu facilitování Breathwork. Děkuji Esterce a Benovi, za tu možnost a krásnou podporu. Moc si toho vážím!
Míša Boživa SoukalováCertifikovaná breathwork facilitátorka, průvodkyně jemnohmotným světem, www.boziva.cz
Facilitátorský kurz Breathwork si mě doslova zavolal. Ani na chvilku jsem nelitovala, že jsem se přihlásila i když to bylo chvílemi hodně náročné. Nejdůležitěší pro zvládání byla podpora kolegů, ale hlavně Esterky, která pro nás byla vždy oporou, svojí laskavostí a ochotou pomohla překonat momenty, které se zdály být nepřekonatelné. Tento kurz není „jen“ o dýchání. Je to osobní cesta každého účastníka do nových oblastí, do vykročení ze své komfortní zóny, cesta do svého nitra. Je to cesta přijetí sebe sama, poznání svých darů a svých schopností. Je to objevování nových příležitostí a návrat k sobě. Nejkrásnější na tom je, že na to nejste sami. Kdykoliv se na své cestě zastavíte, nevíte kam dál, něco se nepovede nebo slavíte úspěch máte možnost se podělit. Esterka je tu pro Vás. Její individuální přístup a otevřené srdce dělá tento kurz nezapomenutelným. Kromě umění facilitování Breathworku se naučíte i spoustu dalších dovedností, které Vám pomohou stejně jako mě, stát se Breathwork facilitátorkou. Kurz doporučuji a děkuji🙏, že jsem mohla být účastnicí.💖
Michaela ZálišováMuzikoterapeutka, certifikovaná Breathwork facilitátorka, průvodkyně dechu BREATHWORK - ZÁZRAČNÝ DECH & Oxygen Advantage, praktik Bachových květových esencí & Access Bars
Mám za sebou fascinujúci rok rozširovania možností a priestoru toho, čo všetko je v mojom živote možné. Dobrodružný rok prekvapení, hľadania toho, kto naozaj som, a zisťovania toho, kým môžem byť. Rok môjho fokusu na dych, rok môjho intenzívneho sebavzdelávania, sebapoznávania, rok opätovného spájania sa so svojím telom, rok nachádzania a dosadania do pocitu bezpečia v ňom. Rok vedomej práce s dychom, telom, pozornosťou. Rok kultivovania sebasúcitu, rok objavovania a privítania mojich nepoznaných vnútorných aspektov a nečakaných verzií môjho ja. Rok odvahy, rok obáv a strachu, rok odhodlania, rok otvárania sa novému, nepoznanému, nečakanému. Rok nespočetných veľkých i malých krokov mimo moju komfortnú zónu. Rok opatrného uvlastňovania vnútornej sily. Vzrušujúci rok hlbokých stretnutí so sebou, s druhými, rok plný vzájomnej blízkosti. Rok veľkej podpory - ďakujem Esteri za to, že si pre nás v rámci ročného výcviku vytvorila priestor zmeny, v ktorom sa aj pre mňa ťažko predstaviteľné mohlo stať skutočnosťou, a tiež za pocit bezpečia, prijatia a láskavej podpory, v ktorom si tento priestor pre nás držala. Ďakujem, že si si dovolila žiť svoju vášeň, a sprostredkúvaš mnohým ďalším ľuďom liečivú a transformačnú silu dychu. Ďakujem, že som si aj ja dovolila, a tak skrz teba mohla vstúpiť táto zázračná sila do života aj mne. Ďakujem za ten zázračný rok plný výziev a malých zrodení, v ktorých som sa mohla dotýkať tých časti môjho JA, ktoré nesú talenty a dary pre iných, aj za to, že som ich vďaka tvojej podpore a podpore skupiny mohla ďalej rozvíjať. A napokon ďakujem DYCHU za jeho hlboko podpornú, liečivú a transformačnú silu, ktorá je dostupná všetkým nám. A (geniálne to vymyslené) - máme ju rovno pod nosom.
Katarina PaluchovaCertifikovaná Breathwork facilitátorka, učiteľka tanca na ZUŠ, milovníčka hudby, skúmania a ponárania sa do vôd nekonečného oceána poznania, www.dychomksebe.sk
Jsem poctěn, že mohu vřele doporučit roční výcvik breathwork školy Breathing Space pod vedením Ester Kozlovské. Celý rok studia jsem si moc užíval. Přijímal výzvy, studoval pečlivě připravené studijní materiály a plnil praxi a úkoly. Metodika a obsah je velmi profesionální. Nejde o žádný rychlokurz. A to je přesně to, co jsem si přál. Jít do hloubky a být nucen zamakat. Prozkoumat teorii i praxi breathwork ze všech možných úhlů. Ať již potřebujete breathwork čistě jen pro vás osobně nebo již víte, že byste rádi působili jako průvodci, škola je přesně pro vás!
Jan Žalud, www.terapiedechem.czCertifikovaný breathwork facilitátor a instruktor Oxygen Advantage, kondiční specialista (FTVS UK), předseda sportovní akademie HESU, www.terapiedechem.cz

Podrobné informace o výcviku

Pokud chcete do hloubky prostudovat detaily o výcviku, stáhněte si aktuální brožuru, která je určena k výcviku 2023. E-mailem  budou zaslány podrobné informace v pdf dokumentu. Najdete zde důležité informace o průběhu a struktuře výcviku.

 Vstupní hovor

Před vstupem do výcviku máme s každým zájemcem discovery call, vstupní hovor, kde se můžeme vzájemně přesvědčit, zda tato cesta je pro Vás ta pravá. Zároveň budete mít příležitost se na cokoliv zeptat. Jedná se o nezávazný hovor, který probíhá v českém jazyce s lektorkou Ester Kozlovskou na Zoomu.

Nepoužíváme žádné prodejní taktiky ani triky, abychom Vás přiměli k rezervaci místa ve výcviku. Chceme se ujistit, že je pro Vás výcvik to pravé a že tuto práci budou vykonávat lidé, kteří jsou na ni připraveni. Pokud budete se vším spokojeni a rozhodnete se vstoupit, bude Vám následně potvrzeno, zda jste akceptováni v tomto tréninku. Vstup tedy není automatický, ale musí být odsouhlasen jak z Vaší strany, tak ze strany Breathing Space.