ROČNÍ BREATHWORK FACILITÁTORSKÝ VÝCVIK

 

ŘÍJEN 2024

VOLÁ TĚ PRÁCE S DECHEM? PŘEJEŠ SI DÁT SVÉMU ŽIVOTU VĚTŠÍ ROZMĚR A STÁT SE BREATHWORK FACILITÁTOREM?

Představuji Ti Breathwork facilitátorský výcvik. Jediný breathwork výcvik v českém jazyce pod záštitou Breathwork meditací a mezinárodní breathwork školy Breathing Space. Výcvik je komplexním programem, po jehož úspěšném absolvování se staneš certifikovaných Breathwork facilitátorem.

JEDINÝ BREATHWORK FACILITÁTORSKÝ VÝCVIK V ČESKÉ REPUBLICE

 • 400 hodin
  které Tě plně připraví na roli Breathwork facilitátora
 • 6 modulů
  které zahrnují všechny informace potřebné pro bezpečné facilitování
 • 12 měsíců
  studia, praxe a osobní cesty
 • ∞ praxe a podpora
  vedoucího lektora, mentorů a komunity Breathing Space

PROČ BREATHWORK?

Terapeutický rozsah breathwork je velmi široký. Skrz práci s dechem se dostáváme do rozšířených stavů vědomí. Tento stav je mostem mezi vědomím a nevědomím. Právě tam se lidská duše uzdravuje. Pomocí dechu se dostáváme do prostoru, kde se můžeme naplno otevřít životu. Jsme schopni uvolnit potlačené emoce, nezpracované trauma, ale i bolest fyzického těla, prodýchat se do absolutního uvolnění, napojení se na sebe, své srdce i universum. Breathwork je hlubokou a zároveň jemnou cestou k sobě

Technika, kterou v Breathing Space používáme, se jmenuje Conscious connected breathing. Je to způsob dechu, který aktivuje energie v celém bytí. Dýcháním se dostáváme do hlubokého procesu, kdy jdeme do úplného počátku. Zpřístupní se naše podvědomí a noříme se hlouběji a hlouběji k prožitkům, které není třeba analyzovat, nebo zpochybňovat. Všechny pochyby, které nám naše racionální mysl běžně podsouvá, odchází s každým dalším výdechem. Postupně se uvolňujeme a zároveň uvolňujeme všechny programy a nastavení, které nás nepodporují. Přichází uvědomění, vnitřní síla a odvaha. Jako by vše najednou dávalo smysl. Technika uvolňuje stres a napětí z každé jednotlivé buňky těla a vrací nás zpátky k našemu srdci. 

Breathwork působí na všech úrovních - fyzické, emoční, mentální i duchovní. Hluboký dech podporuje odstraňování starých energií, vzorců, negativních myšlenek a emocí. Otevírá prostor pro nový život a vyšší vědomí. Plným a vědomým dechem můžeme uvolnit to, co jsme drželi celý život, prožít odpuštění, a konečně zažít sebelásku bez podmínek. Tato vnitřní změna mění i náš vnější svět.

Skrze dech můžeme také prožít vlastní (znovu)zrození. Breathwork je cestou do nitra své vlastní duše a svého srdce. Pro každého je tato cesta jedinečná. Tento transformační dech je magický v tom, že si sám najde cestu. Vezme každého právě tam, kam je připraven jít...

PROČ BREATHWORK FACILITÁTORSKÝ VÝCVIK?

Během breathwork se lidé dostávají do hlubších stavů vědomí. Probouzí své emoce, bolesti, traumata a  jsou extrémně zranitelní. Je nutné vědět, jak můžete zodpovědně pracovat s čímkoli, co se během sezení stane a zajistit tak po všech stránkách bezpečný prostor, kde se mohou dít hluboké transformace

V Breathing Space jsme přesvědčeni, že nejhlubší učení pochází z praxe. Získat potřebné znalosti a projít studiem je jedna věc, ale vystoupit z komfortní zóny a začít vstupovat do role facilitátora je věc druhá, neméně důležitá. Klademe důraz nejen na teorii, ale především na praxi. Naším cílem nejsou kopie facilitátorů, ale jedineční facilitátoři, kteří budou tvořit ve své vlastní esenci a energii

Tento program je velkou transformací a hlubokou cestou osobního rozvoje. Výcvik Tě připraví nejen na vedení workshopů, ale také promění i Tvůj život. Výcvik je nejen vzděláváním, ale i osobní cestou, kterou je potřeba projít před tím, něž se rozhodneš držet prostor dalším lidem.

VE VÝCVIKU ZÍSKÁŠ NÁSLEDUJÍCÍ DOVEDNOSTI A ZKUŠENOSTI:

 • bezpečné vedení individuálních 1-1 sezení
 • pohodlné facilitování v online prostoru i osobně
 • sebevědomí stát se breathwork facilitátorem
 • vytváření bezpečného prostoru pro účastníky breathwork sezení
 • znalosti, které podpoří cestu nejen v rámci breathwork, ale především připraví na začátek vlastní breathwork praxe
 • (sebe)vědomé vedení skupinových sezení a breathwork workshopů
 • prožití opravdu hluboké cesty sebeobjevování
 • zpřístupnění vlastních darů a schopností
 • přístup do nekonečné knihovny vzdělávacích seminářů Breathing Space
 • přístup k seminářům v rámci Breathwork meditací

BREATHING SPACE

Breathing Space je jednou z předních mezinárodních škol certifikovaná Global Professional Breathwork Alliance. Breathing Space není jen školou, ale především komunitou, která se stane Tvoji druhou rodinou. V Breathing Space vytváříme silnou komunitu, která Tě bude podporovat během Tvého výcviku i mimo něj. Každý facilitátor Breathing Space je jedinečný a originální. Klademe důraz na originalitu a jedinečnost každého člena této komunity. Velmi důležité jsou pro nás také hodnoty, na kterých stavíme, a etika v osobním rozvoji.

Zakladatelem Breathing Space je Benedict Beaumont. Jeden z nejsrdečnějších lidí, které jsem měla kdy možnost potkat. Ve chvíli, kdy jsem Bena potkala, věděla jsem, že se breathwork chci učit právě od něj.

Ben je součástí českého výcviku především energeticky a občas objeví i na Zoom setkáních. Kromě mě a Bena jsou během výcviku přítomni externí lektoři, kteří předávají znalosti z oborů jako je trauma, práce s hlasem a funkční dýchání. 

KDO TĚ BUDE PROVÁZET?

ESTER KOZLOVSKÁ 

Přední česká Breathwork facilitátorka a lektorka

V roce 2019 založila projekt Breathwork meditace. Těmito transformačními dechovými meditacemi provedla už tisíce účastníků. 

Ester pořádá online kurzy, workshopy a retreaty v Čechách i v zahraničí. Působí také jako ředitelka a lektorka v mezinárodní škole Breathing Space. Vede jediný Breathwork facilitátorský výcvik v Čechách a na Slovensku. Dlouhodobě žije v Anglii. Práci s dechem miluje pro svoji jednoduchost a hloubku. 

BUDU TĚ PROVÁZET NA CESTÁCH DO HLUBOKÉHO VĚDOMÍ,DO TVÉHO STŘEDU, SRDCE,

I DALEKO DO VESMÍRU.

BENEDICT BEAUMONT 

Zakladatel Breathing Space, Breathwork facilitátor a lektor

Benův život se změnil o 180 stupňu poté, co náhodně zažil breathwork na Bali. Hluboká zkušenost zažehla vášeň pro práci s dechem a touhu sdílet sílu dechu se světem. S jeho ženou Jennifer založili Breathing Space, mezinárodní breathwork školu, jejíž mise je ukázat lidem, že veškerou moudrost, kterou potřebují mají v sobě.

Benovo motto: Přijď takový, jaky jsi a jediným dechem objev změnu, která na Tebe čeká.

PŘIJĎ TAKOVÝ JAKÝ JSI A JEDINÝM DECHEM OBJEV ZMĚNU, KTERÁ NA TEBE ČEKÁ.

CO O VÝCVIKU ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI?

Breathwork mě nadchnul již od prvního spojeného nádechu. Když přišla nabídka výcviku, neváhala jsem přihlásila jsem se. Esterku jsem již osobně znala a tak jsem věděla, že bude úžasnou průvodkyní. Cestu facilitování jsem před sebou neviděla, chtěla jsem jít do hloubky sama k sobě a více se propojit se životem - DECHEM. Během tohoto roku ve výcviku, se mi vše poskládalo do úplně jiného obrazu. Velice rychle jsem zjistila, že je potřeba vířit ve společnosti téma dechu a zaměřovat na něj svou pozornost! Jsme ambasadoři dechu a můžeme ostatním otevírat oči a přivádět je sami k sobě. Neb s vědomým dechem je život mnohem živější a krásnější. Roční výcvik mě na vše dokonale připravil. Esterky pomoc a podpora mě dovedla až k tomu, že sama provázím cestou dechu. Raduji se s ostatními, z jejich pokroku, hlubokých uvědomění a návratu sami k sobě. Tato cesta rozvíjí i mě. Každé sezení je jiné a přináší jiné dary. Výcvik byl za mě tím navíc připraveným a komplexním programem, co jsem doposud zažila. Je to velice intenzivní, co se člověk dozví, hned se učí praktikovat. Velikým bonusem mi přijde i příprava na svou vlastní cestu, s plnou podporou a plnění úkolů, které člověka dovedou ke svému vlastnímu facilitování Breathwork. Děkuji Esterce a Benovi, za tu možnost a krásnou podporu. Moc si toho vážím!
Míša Boživa SoukalováCertifikovaná breathwork facilitátorka, průvodkyně jemnohmotným světem, www.boziva.cz
Facilitátorský kurz Breathwork si mě doslova zavolal. Ani na chvilku jsem nelitovala, že jsem se přihlásila i když to bylo chvílemi hodně náročné. Nejdůležitěší pro zvládání byla podpora kolegů, ale hlavně Esterky, která pro nás byla vždy oporou, svojí laskavostí a ochotou pomohla překonat momenty, které se zdály být nepřekonatelné. Tento kurz není „jen“ o dýchání. Je to osobní cesta každého účastníka do nových oblastí, do vykročení ze své komfortní zóny, cesta do svého nitra. Je to cesta přijetí sebe sama, poznání svých darů a svých schopností. Je to objevování nových příležitostí a návrat k sobě. Nejkrásnější na tom je, že na to nejste sami. Kdykoliv se na své cestě zastavíte, nevíte kam dál, něco se nepovede nebo slavíte úspěch máte možnost se podělit. Esterka je tu pro Vás. Její individuální přístup a otevřené srdce dělá tento kurz nezapomenutelným. Kromě umění facilitování Breathworku se naučíte i spoustu dalších dovedností, které Vám pomohou stejně jako mě, stát se Breathwork facilitátorkou. Kurz doporučuji a děkuji🙏, že jsem mohla být účastnicí.💖
Michaela ZálišováMuzikoterapeutka, certifikovaná Breathwork facilitátorka, průvodkyně dechu BREATHWORK - ZÁZRAČNÝ DECH & Oxygen Advantage, praktik Bachových květových esencí & Access Bars
Mám za sebou fascinujúci rok rozširovania možností a priestoru toho, čo všetko je v mojom živote možné. Dobrodružný rok prekvapení, hľadania toho, kto naozaj som, a zisťovania toho, kým môžem byť. Rok môjho fokusu na dych, rok môjho intenzívneho sebavzdelávania, sebapoznávania, rok opätovného spájania sa so svojím telom, rok nachádzania a dosadania do pocitu bezpečia v ňom. Rok vedomej práce s dychom, telom, pozornosťou. Rok kultivovania sebasúcitu, rok objavovania a privítania mojich nepoznaných vnútorných aspektov a nečakaných verzií môjho ja. Rok odvahy, rok obáv a strachu, rok odhodlania, rok otvárania sa novému, nepoznanému, nečakanému. Rok nespočetných veľkých i malých krokov mimo moju komfortnú zónu. Rok opatrného uvlastňovania vnútornej sily. Vzrušujúci rok hlbokých stretnutí so sebou, s druhými, rok plný vzájomnej blízkosti. Rok veľkej podpory - ďakujem Esteri za to, že si pre nás v rámci ročného výcviku vytvorila priestor zmeny, v ktorom sa aj pre mňa ťažko predstaviteľné mohlo stať skutočnosťou, a tiež za pocit bezpečia, prijatia a láskavej podpory, v ktorom si tento priestor pre nás držala. Ďakujem, že si si dovolila žiť svoju vášeň, a sprostredkúvaš mnohým ďalším ľuďom liečivú a transformačnú silu dychu. Ďakujem, že som si aj ja dovolila, a tak skrz teba mohla vstúpiť táto zázračná sila do života aj mne. Ďakujem za ten zázračný rok plný výziev a malých zrodení, v ktorých som sa mohla dotýkať tých časti môjho JA, ktoré nesú talenty a dary pre iných, aj za to, že som ich vďaka tvojej podpore a podpore skupiny mohla ďalej rozvíjať. A napokon ďakujem DYCHU za jeho hlboko podpornú, liečivú a transformačnú silu, ktorá je dostupná všetkým nám. A (geniálne to vymyslené) - máme ju rovno pod nosom.
Katarina PaluchovaCertifikovaná Breathwork facilitátorka, učiteľka tanca na ZUŠ, milovníčka hudby, skúmania a ponárania sa do vôd nekonečného oceána poznania, www.dychomksebe.sk
Jsem poctěn, že mohu vřele doporučit roční výcvik breathwork školy Breathing Space pod vedením Ester Kozlovské. Celý rok studia jsem si moc užíval. Přijímal výzvy, studoval pečlivě připravené studijní materiály a plnil praxi a úkoly. Metodika a obsah je velmi profesionální. Nejde o žádný rychlokurz. A to je přesně to, co jsem si přál. Jít do hloubky a být nucen zamakat. Prozkoumat teorii i praxi breathwork ze všech možných úhlů. Ať již potřebujete breathwork čistě jen pro vás osobně nebo již víte, že byste rádi působili jako průvodci, škola je přesně pro vás!
Jan Žalud, www.terapiedechem.czCertifikovaný breathwork facilitátor a instruktor Oxygen Advantage, kondiční specialista (FTVS UK), předseda sportovní akademie HESU, www.terapiedechem.cz

DALŠÍ INFORMACE O VÝCVIKU

Podrobné informace o výcviku najdeš v brožuře, kde se dozvíš více o struktuře a průběhu celého výcviku.  Brožuru si stáhnI zde:

VSTUPNÍ HOVOR

Před vstupem do výcviku máme s každým zájemcem, vstupní hovor. Je to příležitost zeptat se na to co Tě zajímá a také se ujistit, že je tato cesta pro Tebe ta pravá. Jedná se o nezávazný hovor, který probíhá v českém jazyce s lektorkou Ester Kozlovskou online na Zoom.

Nepoužíváme žádné prodejní taktiky ani triky, abychom Tě přiměli k rezervaci místa ve výcviku. Chceme, že tuto práci budou vykonávat lidé, kteří jsou na ni připraveni. Pokud se rozhodneš vstoupit do výcviku, je nutné potvrdit Tvůj vstup také ze strany Breathing Space.

Rezervovat vstupní hovor můžeš zde: