Jak si správně přát?

Celý můj život mi vše vycházelo. Nečetla jsem žádné knihy, jak manifestovat, ale když se ohlédnu zpětně, tak to, co jsem kdy vyslovila, se dříve nebo později stalo realitou. 

Určitě to znáte. Někdy plácnete něco, co si tak úplně doslova nepřejete. A později se zasmějete, nebo zalitujete svých slov. Vesmír rozhodně má smysl pro humor. O tom bych mohla vyprávět… Proto jsem se rozhodla pro Vás i pro sebe sepsat návod na přání.

Co vlastně v životě chci?

Základem úspěšných přání je vědět, co chceme. Jeden z důvodů proč lidé nemanifestují, je ten, že ani nevědí, co manifestovat. Neví, co chtějí ve svém životě. Nejjednodušší způsob jak vědět, co v životě chci, je prostě zastavit se, dát si chvilku pro sebe a přemýšlet. Jsou tady ale určitá pravidla pro to, jak si přát.

 • Mluvte tak, jakoby se to už dělo. Jako kdyby to už byla pravda a ne jenom sen. Vždy si přejeme v přítomném čase
 • Vynechte slovo chtít. Pokud posíláte do Vesmíru: “Já chci být bohatá.”, Vesmír Vám bude posílat to chtění, a ne peníze. Místo „já chci“ používejte jsem, mám, jsem připravený/připravená, otevřený/otevřená… Například: ”Jsem bohatá.”, ”Jsem připravený přijímat hojnost do svého života.”, ”Jsem otevřená hojnosti.”…
 • Nepřejte si málo, přejte si hodně. Máte nějaký finanční cíl? Zdvojnásobte ho. Tohle byla nejlepší rada, kterou jsem dostala, když jsem začala své podnikání. A byla jsem velmi mile překvapená, že to funguje.
 • Buďte připraveni přijímat. Vaše přání se může splnit i těmi nejbláznivějšími způsoby a také v různých formách. Peníze mohou přicházet i formou bonusů, výher, přeplatků, výhodných koupí, darů…

 • To o čem sníte, si představujte před svýma očima a se všemi pocity. Představujte si, že máte krásný dům uprostřed přírody. Představujte si, že v tom domě sedíte a rozhlédněte se kolem sebe. Vnímejte detaily. Vnímejte paprsky slunce, které dopadají na Vaši pokožku, když právě sedíte na pohovce u velkého okna s výhledem do krajiny. Vnímejte teplo, které přichází z krbu. Prostě buďte, nepozorujte sami sebe, jako když se koukáte na film, ale prožívejte to. Přejete si ten krásný dům? Přejte si, aby Vám patřil! Jinak totiž v lepším případě můžete skončit na dovolené, nebo u někoho na návštěvě a v horším případě v něm budete uklízet, nebo dělat nějakou práci, o kterou Vás někdo požádal. 
 • Nelpěte na svých přáních. Napište si, co si přejete, schovejte to, spalte, možná raději zapomeňte a nechte Vesmír pracovat. Tolikrát jsem našla papírky, kam jsem si psala záměry, přání a vždycky se usměji, protože už je to pravda. Pokud pošleme přání do Vesmíru a necháme mu prostor, aby nám přání doručil, tak to půjde jednodušeji, než když na svých přáních lpíme, trváme a jsme nešťastní, že se neplní.  Často v tu chvíli hraje hlavní roli ego. Přání se totiž plní, pokud jsou pro naše nejvyšší dobro a je správné načasování. Nechte to odejít a přijde to samo. 
 • Buďte hooodně konkrétní. Předloni jsem si plánovala rychlou návštěvu v Čechách, abych navštívila babičky. Slíbila jsem jim, že ještě do konce roku přijedu. Zároveň jsem si přála, aby to byl čas, kdy zpomalím a odpočinu si. No a co se stalo po cestě? Vystupovala jsem z vlaku a ten se najednou začal znovu rozjíždět. Já si zlomila nohu a zbytek roku jsem strávila u babiček.  Rozhodně jsem neměla jinou možnost, než zpomalit a nic nedělat.

 • Nemůžete manifestovat pro ostatní. Nemůžete si přát, aby Váš partner byl povýšen, pokud on po tom netouží. Vždy tam musí být svobodná vůle. Manifestovat můžete jen pro sebe. A pokud chcete manifestovat pro někoho jiného, tak můžete požádat o lásku, požehnání, laskavost pro toho druhého. Ale nemůžeme zasahovat do svobodné vůle ostatních.
 • Manifestujte si vždy pro Vaše nejvyšší dobro v tomto čase. Musíme také pamatovat na božské načasování a mít na mysli, že jsou věci, které přichází se zkušeností, naším vývojem. 
 • Přát si můžeme hmotné i nehmotné věci. Ale nemůžeme si manifestovat něco, co už má někdo jiný. Pokud si manifestujete dům sousedky, pravděpodobně to není pro nejvyšší dobro. Ani Vaše ani její. Obzvláště pokud je sousedka v produktivní věku, neplánuje se přestěhovat, rozvést a prodat dům, ani odejít a má prostě svůj dům ráda.
 • Toužíte po nádherném těle? Buďte konkrétní. Pro Vesmír je každá bytost nádherná. Takže tohle přání Vám nemusí přinést tu vysněnou postavu. 

 • Mým dalším tipem je nástěnka snů. Ano, zase ta nástěnka snů. Tuhle radu určitě čtete každý rok všude. Kdo vyzkoušel, ví, že to prostě funguje.
 • Stejně tak jako funguje i deník vděčnosti. Čím více vděčnosti vyjadřujeme, tím více hojnosti, věcí a okamžiků, za které můžeme být vděční, dostáváme. Pořiďte si deník, diář, sešit, do kterého budete zapisovat každodenní vděčnosti, ale i Vaše přání, které chcete manifestovat. Zapište a nechte být… Napište si alespoň 101 přání pro tento rok. S každým dalším přáním, které napíšete podporujete svoji kreativitu a měníte nastavení mysli. 
 • Vytvořte si zvyk manifestování. Pokaždé, když něco chcete, řekněte si o to, prociťte to, zapište to do svého deníku. Když manifestujete, je potřeba věřit každou buňkou svého těla, že je to možné. Pokud pochybujete, tak tím určitě ”nepodpoříte proces“ splněných přání. 
 • Neustále přidávejte další přání do svého seznamu. Vaše mysl tak mění své nastavení a místo strachu a pochybností se učí, že všechno je možné.

Proč se sny neplní? 

 • Pokud se přání neplní, znamená to, že pravděpodobně máte nějaký blok, který Vám neumožňuje proměnit Vaše přání v realitu. Podvědomí je velmi inteligentní a může Vám napovědět. Častá jsou nezdravá přesvědčení, které nedovolí přání splnit. Například: “Nezasloužím si žít v hojnosti.”,  “Tohle je pro mě moc.”, “Mně stačí málo.”, ”Já k životu moc nepotřebuji.”, „Nikdy nebudu úspěšný/úspěšná.”, ”Mám smůlu na muže/ženy.”
 • Pokud se něco neobjevuje v našem životě, i když si o to žádáme, můžeme se jednoduše zeptat: „Co by se stalo, pokud by tohle bylo v mém životě právě teď?“ Začněte si představovat, že se Vaše přání už děje. Nechte pracovat fantazii. Zeptáme se na otázku a vnímáme, jak naše tělo reaguje a jaké máme pocity. Může se stát, že je tam třeba strach. Přejeme si mít úspěšné podnikání, ale když si představíme, že máme rozjetý byznys, tak najednou také vidíme, že hodně pracujeme, nemáme čas na rodinu a právě tyto strachy nám neumožňují úspěšně jít za svými sny.
 • Přejete-li si malý domeček (protože Vám stačí v životě málo), představte si, že ten malý domeček máte. Jak se tam cítíte, jaké to tam je? Třeba v tu chvíli, kdy jste v těch představách, se tam objeví návštěva. A Vy najednou zjistíte, že ten dům je příliš malý, že milujete návštěvy, a že vlastně v tom malém domě nebudete mít prostor ani pro sebe, a ani pro návštěvu blízkých. To je právě ten moment, kdy je potřeba přání upravit a více konkretizovat, aby se přání pro mé nejvyšší dobro splnilo.
 • Kromě manifestace je také důležitá akce. Nestačí jen napsat, ale je potřeba i konat. Tedy, pokud sním o pracovní příležitosti, tak udělám i další kroky. Upravím si profil na LinkedIn, zmíním se v práci, že bych se ráda posunula, začnu se koukat po pracovních nabídkách… Prostě jdu svým přáním naproti.

Jak si manifestovat?

Vezměte tužku a papír a napište alespoň 10 přání, které máte pro tento rok. Buďte co nejvíc konkrétní. Až seznam dopíšete, tak ho přepište. Budete mít dvě kopie. Jednu symbolicky spálíte. Druhý seznam několikrát přeložte a schovejte. Hluboko do šuplíku, do knihy… Až ho časem náhodou najdete, budete překvapeni, kolik přání se již proměnilo ve skutečnost.

Berte manifestování jako zábavu.

Někdy ty nejlepší lekce v životě nejsou ty nejjednodušší, ale pokud víme, o co si žádat, pak si rozhodně zjednodušíme průběh. Berte manifestování jako hru. Jako radost a zábavu. Zpravidla funguje to, že pokud žijeme své poslání, tak i naše potřeby jsou naplněny. Buďte sami sebou a chtějte od života víc…

Podívejte se na záznam webináře zdarma o tom Jak si správně přát. Během webináře se naučíte i meditace, ve kterých je manifestování jedna báseň.

S láskou,

Ester

Ester Kozlovska
Certifikovaná facilitátorka a zakladatelka Breathwork meditací. Jsem tu pro ty, kteří chtějí najít cestu k zpátky sobě, otevřít své vědomí a žít naplno.  Učím své klienty vědomě používat dech a pomocí dechu a vědomého dýchání zpřístupnit své podvědomí, vyšší stav vědomí, uvolnit traumata a potlačené emoce, probudit svoji kreativitu, intuici, napojit na své vyšší já. Můj příběh si přečtěte zde: https://breathworkmeditace.cz/muj-pribeh/